Je Vaším koníčkem " živá " historie ?               Jste fanda historického šermu ?               Jak a čím se dříve bojovalo ?               Chcete šermovat a nemáte čím ?               Líbí se Vám staré zbraně ?               Něco o historických mincích a mincovnictví ?               Chcete se zapojit do diskuse na tato témata ?               ************PAK JSTE NA SPRÁVNÉ ADRESE !*************              

Plné plátové zbroje

Záměrně zde neuvádím parametry a ceny kompletních plátových zbrojí - takový výrobek je vždy individuální a individuální je i jeho cena. Orientačně zkuste sečíst jednotlivé části a máte obecný přehled o ceně kompletní zbroje. Zde jsou potom důležité tělesné míry a též úvaha, co budete nosit pod zbrojí. V neposlední řadě dobře padnoucí zbroj předpokládá několik zkoušek během výroby.

A ještě jedna zásadní rozvaha pro zájemce o zbroj. Jednotlivé typy jsou vždy obrazem své doby - způsobu použití (jezdec, pěšák), parametrů útočných zbraní (sečné, bodné, střelné), a též bitevní taktiky (sevřený útvar, individuální bojovník).

V každém případě opěšalý rytíř v kompletní pozdně gotické jezdecké zbroji a s obouruční zbraní v ruce bude působit v pohybu poněkud nemotorně (viz též úvahy a studie). Tyto nevýhody obecně nemají vhodně volené části zbroje z následující nabídky - lze zkombinovat dobrou, dobově vypadající a pohyblivou zbroj za rozumnou cenu.

Míry potřebné pro zhotovení plné plátové zbroje:

míry míry


Přístupů: # © 2009 Fabri Armorum