Je Vaším koníčkem " živá " historie ?               Jste fanda historického šermu ?               Jak a čím se dříve bojovalo ?               Chcete šermovat a nemáte čím ?               Líbí se Vám staré zbraně ?               Něco o historických mincích a mincovnictví ?               Chcete se zapojit do diskuse na tato témata ?               ************PAK JSTE NA SPRÁVNÉ ADRESE !*************              

Historické mince

Další, vlastně samostatnou kapitolou naší činnosti je předvádění ražby historických mincí. Nejde jen o vlastní ražení, ale o kompletní zvládnutí technologie výroby mincí - tedy o návrh a výrobu razidel, přípravu mincovních střížků, a vlastní ražbu. Jedná se o ražbu za studena, odpovídající technice od raného středověku dlouho do renesance (u drobných mincí i déle). v současné době máme k dispozici více než 150 párů razidel mincí - od antiky po baroko - a jsme schopni připravit ukázky i vzory pro konkrétní příležitost. současně umíme na zakázku vyrobit razidlo podle Vašeho přání.

Používáme původní technologii - individuální výrobu razidla ve skutečné velikosti - u replik historických mincí přispívající k autenticitě, u moderního grafického návrhu působící občas trochu nedokonale.

V každém případě rádi zhotovíme mince či medaile, přijedeme, předvedeme ražbu, pomůžeme s návrhem mince či plakety a podobně.
Přístupů: # © 2009 Fabri Armorum