Je Vaším koníčkem " živá " historie ?               Jste fanda historického šermu ?               Jak a čím se dříve bojovalo ?               Chcete šermovat a nemáte čím ?               Líbí se Vám staré zbraně ?               Něco o historických mincích a mincovnictví ?               Chcete se zapojit do diskuse na tato témata ?               ************PAK JSTE NA SPRÁVNÉ ADRESE !*************              

Koho s největší pravděpodobností nepotěšíme či neuspokojíme

Výrobky či skupiny výrobků, které z různých důvodů neděláme, nenabízíme či dělat nechceme

Jakékoliv typy palných zbraní nebo jejich součásti. Na tuto výrobu je třeba speciální licence, kterou naše firma nevlastní.

Restaurování historických originálů. Toto je velmi specializovaná činnost, na kterou je nutno speciální znalosti a technologii. Bez toho je riziko že dojde k nevratným škodám na daném artefaktu a tím i jeho znehodnocení. Proto prosím nežádejte po nás opravu šavle po dědečkovi, „vyleštění“ kusu nalezeného někde na půdě a podobně.

Opravy replik zbraní od jiného výrobce, jejich kompletáž či žádosti typu „zakalte mi prosím tuto čepel, kterou mi kdysi udělal kamarád“.  Zde není technický problém, ale problém s garancí – nemohu ručit za výsledek takové práce a proto ji nemohu seriózně nabídnout.

Výrobu replik mučících nástrojů, nástrojů k různým neetickým rituálům a podobně. Zde jde o filosofický problém  - naše výrobky mají přinášet radost, zábavu a potěšení jejich majitelům i ostatním a ne sloužit k uspokojení nízkých pudů či úchylek.

A konečně žádost typu „nějaký nepovedený meč“  - takové výrobky neopustí dílnu.


Přístupů: # © 2009 Fabri Armorum