Je Vaším koníčkem " živá " historie ?               Jste fanda historického šermu ?               Jak a čím se dříve bojovalo ?               Chcete šermovat a nemáte čím ?               Líbí se Vám staré zbraně ?               Něco o historických mincích a mincovnictví ?               Chcete se zapojit do diskuse na tato témata ?               ************PAK JSTE NA SPRÁVNÉ ADRESE !*************              

O nás


Ing. Jiří Kronďák
Naše firma se od r. 1990 zabývá výrobou replik zbraní a zbroje pro potřeby historického šermu, ale i pro širší okruh zájemců o tyto výrobky. Tato výroba je doplněna produkcí s tím úzce související – repliky mincí, kostýmové doplňky a drobné dekorační předměty. Navázala na předchozí dlouholetou hobby – aktivitu a na zkušenosti z předchozí profesionální produkce, provozované dle tehdejších možností v rámci „vedlejší hospodářské činnost“ při ZO Svazarmu.

Firma průběžně rozšiřuje výrobu v souvislosti s poptávkou, přizpůsobuje výrobu aktuálním trendům a nabízí prezentaci nejen výrobků, ale i výrobních postupů a v některých oborech (např. ražba mincí) i tradiční předvádění výroby původními postupy.

V současné době má firma sídlo a vzorkovou prodejnu v Praze a dílnu na Chomutovsku. Má necelou desítku zaměstnanců a stejný počet smluvních dodavatelů.

Není problém nás (nejlépe po předchozí dohodě) navštívit na obou pracovištích a prodiskutovat vše, co by Vás zajímalo, případně shlédnout naši výrobu a výrobky.

V průběhu sezóny se snažíme v maximální míře též navštěvovat historické festivaly, srazy skupin historického šermu a živé historie, rekonstrukce historických bitev a turnajů, historické městské slavnosti a podobně. Samozřejmě jak v naší republice, tak v ostatních evropských zemích. I zde je možno se s námi setkat a prohlédnout si detailně naší produkci.Přístupů: # © 2009 Fabri Armorum