Je Vaším koníčkem " živá " historie ?               Jste fanda historického šermu ?               Jak a čím se dříve bojovalo ?               Chcete šermovat a nemáte čím ?               Líbí se Vám staré zbraně ?               Něco o historických mincích a mincovnictví ?               Chcete se zapojit do diskuse na tato témata ?               ************PAK JSTE NA SPRÁVNÉ ADRESE !*************              

Obecně o naší produkci

Rád bych předešel zklamání některých zájemců - puntíčkářů: nesnažíme se do nejmenších detailů kopírovat výrobky dob minulých.

Vede mne k tomu několik zásadních úvah :

  • Pokud se týká replik zbraní, je snaha dělat je pro potřeby současných zájemců - tedy maximálně bezpečné pro ně i pro okolí. Zde cítíte základní rozpor - původní výrobky byly pro okolí maximálně nebezpečné až smrtící. S tím souvisí řada odlišností ve tvaru i konstrukci.
  • Řada výrobků (mince, šperky) byla zhotovena účelově z drahých kovů - myslím, že v současné době účel pominul.
  • Chtěl bych předejít rozčarování - průměrný historický výrobek byl poměrně nízké kvality (a špičkový si mohl nebo může dovolit málokdo) a dnešní zákazník by ho po krátké době právem reklamoval a požadoval kvalitnější.
  • Maximální snaha po historické věrnosti by mohla vést u některých výrobků k falzifikaci - a to si v žádném případě nepřeji.
bitva

Veškeré dále prezentované výrobky je možno dodat ve dvou základních kvalitách konečného zpracování:

  • KNECHT - dobré "bojové" parametry, ale zpracování detailů, povrchová úprava a podobně na nízké úrovni. Zbraně jsou vhodné k tréninku, pro předvádění v boji na větší vzdálenost čin pro zdůraznění role knechta - tedy velmi hrubá zbraň.
  • RYTÍŘ - zbraň stejných bojových parametrů, ale finální zpracování přeci jen lepší, ať už se týká vzhledu nebo historické věrnosti. Tyto zbraně jsou vhodné k produkci v těsném kontaktu s diváky a udělají parádu i na stěně.


Více o zbraních

Více o zbroji

Technické informace

Přístupů: # © 2009 Fabri Armorum