Je Vaším koníčkem " živá " historie ?               Jste fanda historického šermu ?               Jak a čím se dříve bojovalo ?               Chcete šermovat a nemáte čím ?               Líbí se Vám staré zbraně ?               Něco o historických mincích a mincovnictví ?               Chcete se zapojit do diskuse na tato témata ?               ************PAK JSTE NA SPRÁVNÉ ADRESE !*************              

Meč jako  reprezentativní dar

Málokterý předmět této cenové kategorie je možno použít jako důstojný a originální dar pro vysoce postavené osoby nejen v privátním sektoru, ale i vrcholné představitele státu a vlády.Darovat honosný meč je tisíciletá tradice historii nejen Evropy, ale i světové.  Mohli bychom uvést mnoho příkladů, ale snad to není třeba – v muzeích, historických sbírkách i královských zbrojnicích po celém světě.

Je to důstojný dar mezi vysoce postavenými osobami, nebo vyjádření úcty osobě výše postavené. Díky tomu nebývá problém ani v protokolu, kterým jsou vázány nejvyšší představitelé jak republikových, tak monarchisticky orientovaných vlád.Dále to může být ceremoniální předmět různých spolků, asociací, komor, cechů a podobně. Mnoho ceremonií, od korunovace, pasování, přijímání za člena, povýšení či promoce se v historii bez meče neobešlo a jeho použitím v dnešní době se hlásíme k historickým tradicím, zásadám i ideálům.

Mečem je možno obdarovat vysoce postaveného vedoucího, manažera, úředníka, důstojníka či šéfa, aniž by tento dar mohl být v jakékoliv souvislosti chápán jako pokus o korupční jednání . Současně budete jen těžko hledat dar této cenové kategorie,  který by důstojněji zapůsobil na obdarovaného i všechny přítomné. Obdarovaný většinou umístí meč na čestném místě a tak si bude neustále připomínat osobu dárce i celou situaci.Našimi, na speciální zakázku vyrobenými meči, byli již obdarováni osoby ve funkci manažera velké firmy, radního, primátora, předsedy vlády, presidenta a v jednom případě jeho výsosti krále.


Přístupů: # © 2009 Fabri Armorum