Je Vaším koníčkem " živá " historie ?               Jste fanda historického šermu ?               Jak a čím se dříve bojovalo ?               Chcete šermovat a nemáte čím ?               Líbí se Vám staré zbraně ?               Něco o historických mincích a mincovnictví ?               Chcete se zapojit do diskuse na tato témata ?               ************PAK JSTE NA SPRÁVNÉ ADRESE !*************              

Repliky zbraní

Zde uvádíme prakticky všechny typy zbraní, které jsme schopni dodat, případně na zakázku zhotovit. Hlavní objem nabídky tvoří charakteristické druhy, typické pro danou historickou epochu a kulturní oblast. Při jejich konstrukci a výrobě se vychází z typického použití v současné době - tedy souboje sportovního charakteru, ev. choreograficky připravené představení. Nejde tedy o přesné repliky (ve smyslu kopie vražedných zbraní), ani použitá technologie není rekonstrukcí původní. Mají však typický vzhled, rozměry, hmotnost i rovnováhu. Jsou tedy přímo předurčené pro věrnou rekonstrukci šermířských technik, válečného použití a podobně.

Přitom je zaručena maximální bezpečnost - tupé hrany, minimální riziko lomu nebo odštípnutí čepele apod. Tedy, jednoduše řečeno, zbraně pro radost, nikoliv pro hrůzu a utrpení... Samozřejmě lze vyrobit i zbraň ostrou a v detailech se blížící původní předloze - musím však přiznat, že to dělám nerad a velmi se zamyslím, než se do takové zakázky pustím. Není problém vyrobit i zbraň dále neuvedenou, a to podle přání, ev. návrhu zákazníka. Zde jsou v podstatě dvě varianty - modifikace některého katalogového typu (jiný tvar příčky, hlavice, koše...) nebo zcela originální výrobek, nepodobný ničemu zde uvedenému.

Samozřejmě pak bude rozdíl i v kalkulaci - od nezměněné katalogové ceny až po její několikanásobek (v případě značně exotického návrhu). Proto opět zvažte, co je pro Vás rentabilní. A ještě jednu důležitou věc. Často se setkávám se zákazníky, kteří chtějí pouze čepele, či naopak čepel dodají a chtějí ji "zakalit" či dokompletovat zbraň. Nezlobte se, ale toto dělám též velmi nerad - kvalitu výsledného výrobku udává soubor všech detailů a v těchto případech bych opravdu nemohl za výrobek ručit. Poslední technická poznámka - obrázky v katalogu chápejte pouze orientačně - při ruční kusové výrobě nelze zaručit jednotný vzhled (a úmyslně se o to nesnažím).

Proto je ideální nás navštívit osobně a vybrat si ten kus, který Vám padne do ruky.

Více o konstrukci našich zbraní se dozvíte na stránce: Technické informace


Přístupů: # © 2009 Fabri Armorum